Joomla Free Template by FatCow Hosting

Dezvoltator portal (liferay)

TIPUL OFERTEI:    full-time

NIVEL DE CARIERA:    Senior

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea de aplicatii de tip portal.
Testarea aplicatiilor dezvoltate.
Furnizarea de solutii eficiente la problemele de programare respectand termenii de livrare.
Implicarea minimala in analiza de business si revizuirea documentelor de analiza.
Documentarea produselor dezvoltate.
Colaborarea cu ceilalti membrii ai echipei de dezvoltare si analiza.
Respectarea si asigurarea calitatii la nivelul metodologiilor si standardelor de lucru ale companiei.

CERINTE

Absolvent al unei facultati, preferabil din domeniu IT&C.
Minim 3 ani experienta in implementarea tehnologiilor de tip portal enterprise
Minim 1 an experienta in utilizarea si implementarea Liferay Portal
Cunostinte solide privind limbajul de programare JAVA si experienta J2EE
Cunostinte solide in utilizarea componetelor portalului Liferay (service builder, hooks, pluh-in)
Cunostinte in proiectarea si dezvoltarea aplicatiilor de tip portlet conforme cu urmatoarele specificatii Spring Portlet MVC, JSR 168, JSR 286
Experienta in tunning-ul de performanta pentru servere web (Glassfish 3.x sau Tomcat 6.x) reprezinta un avantaj
Capacitate de analiza si sinteza.
Orientare pe rezultate.
Capacitate de prioritizare a sarcinilor si de a lucra la mai multe proiecte simultan.

OFERTA

Traininguri de specialitate si sprijin in obtinerea certificarilor de specialitate.
Acces la ultimele tehnologii (hardware si software) in domeniu. Mediu de lucru profesionist.
Sediu central cu birouri clasa A+.
Asigurare medicala